☑︎ Táto recenzia bola aktualizovaná: jún 2024

Od svojho založenia v roku 2012 sa NordVPN rozrástlo na zďaleka najväčšieho poskytovateľa služby VPN na svete – v skutočnosti je dokonca dvakrát tak populárne ako druhá najväčšia značka, podľa metriky záujmu v globálnom vyhľadávaní spoločnosti Google:

NordVPN interest

Vďaka tomuto pôsobivému rastu sa spoločnosť NordVPN stala lídrom na trhu. Je to však výsledkom skutočnej kvality a dôveryhodnosti – alebo iba veľkého marketingového rozpočtu?

Inými slovami: mali by ste si vy zvoliť NordVPN pre zlepšenie svojej online bezpečnosti a súkromia?

Poďme to zistiť!

V tejto podrobnej recenzii budeme analyzovať NordVPN zo všetkých možných uhlov, aby sme vám poskytli všetko potrebné pre vytvorenie informovaného názoru. Okrem iného sa budeme venovať týmto častým otázkam:

 • 🗻Čím sa Nord líši od ostatných VPN služieb?
 • 🔒Sú vaše údaje skutočne chránené s NordVPN?
 • 🐌Môže toto VPN spomaliť vaše internetové pripojenie?
 • 💸30-dňová záruka na vrátenie peňazí – ako to funguje?
 • 🏆Mali by ste uprednostniť Nord pred inými VPN?

(Mimochodom, v prípade, že sa rozhodnete vyskúšať NordVPN, na koniec tohto článku sme priložili zľavový kupón, s ktorým ušetríte ďalších 2% z dvojročného predplatného.)

…Najprv však zistime, či je NordVPN skutočne také odlišné od akejkoľvek inej VPN služby:

Jedinečné funkcie NordVPN

VPN (= Virtual Private Network) je systém, ktorý presmeruje vašu prichádzajúcu a odchádzajúcu internetovú komunikáciu prostredníctvom šifrovaného pripojenia nazývaného „tunel“.

Vďaka tomu je vaše pripojenie oveľa odolnejšie voči útočníkom, ktorí chcú ukradnúť vaše citlivé informácie, a zároveň zlepšuje ochranu vášho súkromia voči komukoľvek, kto by vás mohol chcieť špehovať – od vlád a priateľských megakorporácií, až po vášho poskytovateľa internetových služieb.

Keďže vaša internetová adresa bude v tomto procese maskovaná, ako „bonus“ získate aj prístup k akémukoľvek obsahu na celom svete, aj keď je vo vašej krajine obmedzený z dôvodu autorských práv alebo štátnej cenzúry 🚧

Takmer každé slušné VPN na trhu v súčasnosti ponúka všetko vyššie uvedené, na akomkoľvek možnom zariadení, od laptopov po smartfóny, televízory a smerovače – je niečo špeciálne práve na NordVPN?

V skutočnosti, je toho veľa:

 • NordVPN má zďaleka najväčší počet serverov (5000+ v 59 krajinách) zo všetkých existujúcich poskytovateľov VPN – to je vyše 1,5-krát viac ako druhé najväčšie VPN!

Z toho vyplýva takmer neobmedzený výber umiestnení a záruka, že žiaden server nebude preťažený príliš veľkým počtom pripojení súčasne.

Tu je zoznam všetkých krajín so servermi NordVPN (každý pin predstavuje región, nie individuálny server):

NordVPN: countries

Možno si všimnete, že výber krajín je v NordVPN relatívne skromný v porovnaní so 150+ krajinami v niektorých iných VPN sieťach – je to preto, že Nord používa iba fyzické servery , na rozdiel od virtuálnych serverov, ktoré iba napodobňujú reálne lokality.

 • Vyššia rýchlosť s technológiou NordLynx, novým VPN protokolom vyvinutým spoločnosťou NordVPN, na základe technológie Wireguard open source.

Zatiaľ čo väčšina ostatných poskytovateľov používa iba existujúce protokoly, NordVPN sa rozhodli vytvoriť vlastnú verziu, ktorá lepšie vyhovuje ich špecifickej sieťovej architektúre. Prečo na tom záleží?

…rýchlejšie pripojenia:

NordLynx: speed

(diagram vyššie zobrazuje distribúciu rýchlostí pripojenia pre NordLynx oproti ostatným bežne používaným VPN protokolom, podľa 250 000 testov vykonaných spoločnosťou Nord)

 • Prísne zásady bez protokolovania posilnené Panamským zákonom o ochrane údajov a pravidelne auditované pobočkou PWC v Zürichu.

Tefincom S.A., právnická osoba, ktorá prevádzkuje spoločnosť NordVPN, je registrovaná v Panamskej republike, ktorá je známa svojím priaznivým postojom k anonymite a ochrane údajov.

Aj vo (veľmi nepravdepodobnom) prípade, že by sa tretej strane podarilo Tefincom prinútiť odovzdať jej svoje údaje, na prezeranie toho nebude veľa, keďže Nord neuchováva záznamy o aktivite klientov na svojich serveroch.

Okrem toho má NordVPN ďalší chytrý trik v rukáve:

Na svojej stránke „O nás“ zverejňujú tzv. „Kanárik záruky“ – vyhlásenie potvrdzujúce, že spoločnosť NEOBDRŽALA žiadne žiadosti o zverejnenie údajov o zákazníkoch.

Prečo je to užitočné? Mnoho krajín totiž zakazuje firmám, aby informovali verejnosť o príkazoch o sprístupnenie údajov, ktoré dostali – ale žiadny zákon výslovne nezakazuje informovať verejnosť o absencii takýchto príkazov 😉

 • CyberSec blokuje škodlivé webové stránky a zabraňuje hackerom donútiť vaše zariadenia k účasti na distribuovaných útokoch.

Jedinečný systém CyberSec spoločnosti Nord je ako ďalší doplnok brány firewall plus adblocker zabudovaný priamo do vašej siete VPN.

Pomáha vám vyhnúť sa nebezpečným webom a užívať si surfovanie bez reklám (t.j. rýchlejšie) bez inštalácie akéhokoľvek ďalšieho softvéru.

 • NordVPN podporuje neziskové organizácie ako Amnesty International a Internet Freedom Festival.

Áno, toto nie je funkcia, z ktorej by ste mali priamy úžitok – ale pre mnoho ľudí je dôležité vedieť, či značka, ktorú si vyberie pre každodenné použitie, okrem zarábania peňazí, robí aj niečo prospešné pre spoločnosť.

Bez aktívnej podpory organizácií pre ľudské práva a projektov kybernetickej bezpečnosti by tvrdenia týkajúce sa „cenenia si bezplatného a otvoreného webu“ zneli trochu povrchne, nemyslíte?

Ako efektívne používať NordVPN?

Okrem pochopenia toho, ako VPN funguje a ako sa Nord líši od ostatných poskytovateľov, je tiež dôležité vedieť, ako ho používať s maximálnym prínosom pre váš online život.

Prvé kroky sú pomerne jednoduché:

 1. Prejdite na oficiálnu stránku a vytvorte si účet. Ak chcete maximalizovať svoju zľavu, pozrite si bonusovú sekciu nižšie.
 2. Potom si stiahnite a nainštalujte oficiálny softvér NordVPN z hlavného panela vášho účtu.
 3. Pripojte sa k VPN serveru vo vašej preferovanej lokalite alebo použite funkciu automatického pripojenia, ktorá pre vás vyberie najlepší server v okolí.

Zatiaľ šlo všetko ako po masle, ale

… na rozdiel od mnohých iných, menej sofistikovaných alternatív, pri správnom používaní môže NordVPN slúžiť ako oveľa výkonnejší nástroj zabezpečenia a ochrany osobných údajov 👍

Pripravili sme pre vás niekoľko zásadných tipov, ako začať:

 • V prvom rade je potrebné nainštalovať zvolené VPN na každé zariadenie, ktoré pravidelne používate – napríklad, Nord má dedikované aplikácie pre Windows, Mac, Linux, Android a iOS. Buďme dôslední v našom úsilí o lepšie súkromie a bezpečnosť!
 • Aby ste ochránili celú svoju domácu Wi-Fi sieť, môžete si
  nainštalovať NordVPN priamo do svojho smerovača. Pozrite si ich bázu znalostí, kde nájdete konkrétne pokyny pre každý model smerovača.
 • Upravte nastavenia tak, aby sa vaša aplikácia NordVPN automaticky spustila na pozadí ihneď po zapnutí zariadenia a pripojení vášho VPN (karty „Všeobecné“ a „Automatické pripojenie“).
 • Chcete znížiť riziká na absolútne minimum? Zapnite si Kill Switch v nastaveniach NordVPN – táto možnosť automaticky zruší vaše pripojenie k internetu v prípade prerušenia vášho VPN spojenia.

Je tiež potrebné si uvedomiť, že NordVPN má niekoľko typov špecializovaných serverov pre tých, ktorí potrebujú extra súkromie a bezpečnosť:

napríklad, P2P servery sú ideálne na sťahovanie torrentov, zatiaľ čo server Double VPN ponúka maximálnu anonymitu na obchádzanie cenzúry a sledovania.

Jednoducho, NordVPN je krokom vpred v oblasti online bezpečnosti a ochrany osobných údajov – uvedené odporúčania vám pomôžu vyťažiť 100% zo svojho predplatného!

Cena, vrátenie peňazí a zrušenie služby

Pokiaľ ide o ceny, NordVPN ponúka tri možnosti: ročný a dvojročný plán, ako aj mesačný plán.

Ak porovnáme ceny za mesiac, zďaleka najlacnejšou možnosťou je dvojročný plán, ktorý ponúka až 68% zľavu v porovnaní s mesačnou tarifou (pozri nižšie ako získať ešte väčšiu zľavu pomocou kupónu).

Podobne ako u väčšiny ostatných VPN sietí je cena za mesiac oveľa vyššia (3-4-krát vyššia!) než ostatné predplatné – to znamená, že má malú praktickú hodnotu, najmä preto, že na všetky plány existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí .

…keď už sme pri tom:

NordVPN má pomerne štandardné pravidlá vrátenia peňazí, čo znamená, že môžete svoj účet zrušiť a získať späť plnú sumu počas prvého mesiaca vášho nového predplatného 💸

O vrátení poplatkov za službu NordVPN by ste mali vedieť tieto dve veci:

 • Poznamenajte si slovo „nové“! Iba účty vytvorené v priebehu posledných 30 dní majú nárok na 100% vrátenie peňazí.
 • Keďže spoločnosť Apple rada robí veci po svojom, vrátenie peňazí nie je možné získať za účet NordVPN vytvorený prostredníctvom aplikácie pre iOS. V tomto prípade budete musieť žiadať o náhradu priamo v App Store.

Ak váš účet nie je nový, t.j. ak bol vytvorený pred viac ako 30 dňami, môžete ho kedykoľvek zrušiť, ale zostávajúca suma sa vám nevráti.

Pre zhrnutie, ak je pre vás dôležitá flexibilita , bude pre vás lepšie jednoročné predplatné. Ak, na druhej strane, vyhľadávate najlepšiu cenu , najvhodnejšou možnosťou je dvojročný plán. Čo nás privádza k ďalšej téme –

BONUS: Zľavový kupón NordVPN

V prípade, že sa rozhodnete vyskúšať NordVPN, prečo to neurobiť za najlepšiu možnú cenu?

Dvojročný plán spoločnosti Nord už tak prichádza so 68% zľavou v porovnaní s mesačným predplatným, ale my to dokážeme ešte lepšie.

Takto môžete ušetriť ešte ďalších 2 percent:

 1. Kliknite na odkaz nižšie a automaticky uplatníte až 70% zľavu na dvojročné predplatné NordVPN:

  Získajte zľavu 70 % na NordVPN

 2. Na stránke, ktorá sa otvorí na novej karte, kliknite na červené registračné tlačidlo; nevšímajte si, ak tlačidlo uvádza štandardnú 68-percentnú zľavu 🤓
 3. Kliknutím na tlačidlo sa dostanete na stránku s pokladňou – pozrite sa pod cenové plány, aby ste sa uistili, že kupón bol skutočne uplatnený:

  NordVPN coupon

  Ak sa tak z nejakého dôvodu neudialo, odstráňte existujúci kupón a vložte do vstupného poľa nasledujúci:

  satori

A máte to, výhodnejšia ponuka na NordVPN, s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí! Teraz môžete pokračovať v platbe a uplatniť si novú cenu na svoj účet.

Zhrnutie: Mali by ste používať NordVPN?

Teraz, keď už lepšie rozumieme tomu, čo NordVPN presne ponúka, je čas odpovedať na našu poslednú otázku –

Stojí NordVPN za vaše peniaze?

Odpoveď znie “rozhodne áno”:

Zdá sa, že NordVPN našlo spôsob, ako dosiahnuť perfektný pomer medzi prémiovou kvalitou a prijateľnou cenou , poskytujúc kombináciu oboch, ktorú je takmer nemožné prekonať.

Existujú určité prípady, keď veľkosť spoločnosti skutočne hrá rolu pre jej zákazníkov.

Byť najväčšou sieťou VPN na svete umožňuje spoločnosti Nord investovať značné prostriedky do svojej infraštruktúry a funkcií – a taktiež zaručuje, že udržanie skvelej reputácie je pre túto značku dôležité.

Zo všetkých virtuálnych privátnych sietí, ktoré sme v priebehu rokov testovali, môžeme NordVPN jednoznačne odporučiť ako riešenie s pomerom hodnoty a ceny pre dramaticky lepšiu online bezpečnosť a súkromie:

…od každodenného surfovania, online nakupovania, P2P/torentov a streamingu – až po obídenie vládnej cenzúry a pokročilú anonymitu, NordVPN je voľba hodná zváženia.

***

Stále máte otázky týkajúce sa spoločnosti Nord? Alebo ste už toto VPN využili a chceli by ste sa podeliť o svoj názor? Napíšte nám svoju recenziu do sekcie komentárov nižšie. Pomôžme si navzájom robiť informované rozhodnutia!

Poďme diskutovať!