Hostinger jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo propozycji wśród dzisiejszych potentatów hostingowych. Ale „duży i tani” samo w sobie nie musi jeszcze wiele znaczyć –

Titanic także był duży, a część biletów oferowano w przystępnej cenie….

Tak więc, zamiast ekstrapolować, w tej szczegółowej opinii przeanalizujemy fakty i dane, aby dowiedzieć się, czy Hostinger wart jest Twoich pieniędzy.

Podsumowanie: kluczowymi zaletami Hostingera są: łatwość obsługi i niskie koszty, które sprawiają, że jest to świetny wybór dla małych i średnich projektów internetowych. Zarówno programiści, jak i właściciele stron znajdą w ofercie Hostingera odpowiadającą im opcję.
Ceny: czy stosunek ceny do jakości wypada korzystnie? Czytaj więcej
10/10
Serwery: jak szybkie i niezawodne? Sprawdź
7/10
Funkcjonalność: czego można oczekiwać jako klient? Szczegóły
9/10
Pomoc techniczna: czy jest dostępna i pomocna? Sprawdź
8/10

A propos, kiedy Hostinger decydował się na nazwę swojej marki, prawdopodobnie nie przewidział, na ile różnych sposobów może być ona błędnie napisana.

Jeśli więc trafiłeś tutaj szukając: hostenger lub hosinger albo nawet hostiger – pamiętaj, że tak, to jest dokładnie ta sama firma, o której tu mówimy :)

Jak duży jest Hostinger?

Aby uzmysłowić zainteresowanym, jak duży jest Hostinger, oto parę liczb: firma posiada obecnie ponad 30 milionów klientów w ponad 170 krajach (to prawie każdy kraj świata!).

I nie widać żadnych oznak spowolnienia – według danych firmy, Hostinger wciąż rozwija się w tempie 1 klienta co 5 sekund!

Co to jest Hostinger?

Jednakże, jak można się domyślać, Hostinger nie zawsze był międzynarodowym gigantem, którym jest dzisiaj. Wszystko zaczęło się w 2004 roku, a Hostinger rozwinął się na bazie jednego pomysłu:

Ludzie nie chcą płacić za nasze działania marketingowe, lecz za hosting: prosty, niezawodny i tak tani, jak to tylko możliwe.

Po wielu latach ta zasada nadal stanowi podstawę działalności Hostingera, a mianowicie świadczenia wysokiej jakości usług za najniższą możliwą cenę.

Przyjrzyjmy się zatem ofercie:

Wybór odpowiedniego planu Hostingera

Jako ogromny, międzynarodowy dostawca usług, Hostinger oferuje wiele rozwiązań dla każdego rodzaju potrzeb prywatnych i biznesowych.

Hosting współdzielony, hosting w chmurze, WordPress, VPS – łatwo oszaleć od tego wszystkiego! 🤯

Nie wpadajcie jednak w panikę, oto prosty poradnik:

 1. Czy spodziewasz się ponad 10 tys. wejść na stronę internetową miesięcznie? Jeżeli odpowiedź brzmi „NIE” (lub „NIE MAM POJĘCIA”), należy wybrać hosting współdzielony!

  Sugerujemy plan Premium, ponieważ zawiera on bezpłatną domenę, lecz jeżeli posiadasz już takową, to plan Single będzie w sam raz!

  Jeżeli odpowiedź brzmi „TAK”, to znaczy, że jest to strona o dużym natężeniu ruchu, prosimy przejść do następnego pytania:

 2. Czy potrzebujesz wysoce zoptymalizowanej strony firmowej z wykorzystaniem WordPressa? Jeżeli odpowiedź brzmi „TAK”, możesz rozważyć ofertę Hostingera zarządzany WordPress

  Jeśli poszukujesz czegoś bardziej wyrafinowanego i elastycznego (tzn. odpowiedziałeś „NIE”), prosimy przejść do następnego kroku:

 3. Czy potrzebujesz profesjonalnego serwera z dedykowanymi zasobami? Jeśli odpowiedziełeś „TAK”, to Virtual Private Server, czyli hosting VPS będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

  Pamiętaj jednak, że VPS wymaga specjalistycznej wiedzy – więc jeżeli nie czujesz się dostatecznie wtajemniczony w konfigurowanie serwera, spróbuj zamiast tego jednej z poprzednich opcji!

  Hosting VPS oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny dla niewielkich, profesjonalnych projektów 👓 – a podczas tworzenia czegoś większego lepiej sprawdzi się inny produkt:

 4. Na koniec, jeżeli potrzebujesz skalowalnego rozwiązania dla dużego projektu, zdecydowanie warto wybrać hosting w chmurze

  Jest to najbardziej elastyczna opcja, która pozwala na natychmiastowe dodanie zasobów i gwarantuje najlepszą dostępność Twojej strony lub aplikacji internetowej.

… ale chwileczkę, czy ja w ogóle powinienem wybrać Hostingera? O, super, że nadal uważnie śledzisz ten temat! Aby odpowiedzieć na to pytanie, potrzebujemy więcej danych:

– w kolejnych rozdziałach tej opinii przeanalizujemy techniczną stronę Hostingera 🤓 oraz nasze osobiste odczucia podczas korzystania z oferty tego usługodawcy.

Zaczynajmy więc!

Dostępność i szybkość Hostingera: na ile niezawodny jest ten dostawca?

Oprócz funkcjonalności i ceny, kolejnym niezwykle ważnym kryterium przy wyborze hostingu jest jego stabilność – innymi słowy dostępność i szybkość.

Aby zmierzyć uptime, czyli procentowe ujęcie czasu, przez jaki serwery Hostingera są dostępne i działają, możemy przyjrzeć się zarówno danym własnym, jak i zewnętrznym.

Te pierwsze są do dyspozycji na ich stronie monitoringu serwerów. Zawiera ona dzienne, tygodniowe i miesięczne statystyki dla wszystkich z ponad 150 serwerów Hostingera, co wygląda mniej więcej tak:

Hostinger uptime

W dolnej części tabeli można znaleźć zestawienie danych dla wszystkich serwerów, czyli to, co nas aktualnie interesuje:

Należy zwrócić uwagę na średnią 30-dniową, aby zorientować się, przez jak długi czas w danym miesiącu Twoja strona może być niedostępna.

Obecnie wartość ta oscyluje wokół 99,9% – co oznacza, że hostowana strona powinna mieć jedynie około 42 minut przestoju miesięcznie, co jest dość typowym wynikiem dla większości nowoczesnych dostawców usług hostingowych.

Jest to również zgodne z wynikiem 99,908% niezależnie zmierzonym przez serwis Hrank, jak również mieści się w granicach gwarancji czasu dostępności usług Hostingera – która wynosi dokładnie 99,9% zgodnie z punktem 7 ich Umowy hostingowej.

***

A co z szybkością? To jest nieco bardziej złożona kwestia, ponieważ może ona zależeć od wielu różnych czynników, poza zasobami technicznymi dostawcy usług hostingowych.

Czas ładowania strony internetowej zależy w dużym stopniu od takich czynników jak: całkowity rozmiar grafiki i zdjęć na stronie, ilość aktywnych wtyczek WordPress i innych elementów, które nie są związane z samym hostingiem.

Dlatego rozsądnie jest uwzględnić jedynie czas odpowiedzi – który jest średnim czasem (w milisekundach), po którym serwer odpowiada na przychodzące żądanie połączenia (tzn. gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do strony internetowej na tym serwerze).

Według niezależnych danych, pochodzących z botów firmy Hrank, średni czas odpowiedzi Hostingera oscyluje wokół 800 ms:

Hostinger uptime

Średni czas odpowiedzi Hostingera zmierzony przez Hrank (im niższy tym lepszy)

W praktyce widać, że średni czas odpowiedzi Hostingera w ostatnich latach uległ obniżeniu (=szybsze strony internetowe), po części dzięki modernizacji infrastruktury.

Każdy wynik poniżej 1000 ms jest dobrym rezultatem dla dostawcy hostingu współdzielonego, a Hostinger wypada lepiej niż większość innych, dużych, międzynarodowych dostawców.

No dobrze, skoro już przyjrzeliśmy się faktom, przejdźmy teraz od wartości średnich do naszych osobistych wrażeń:

Nasze wrażenia z użytkowania Hostingera

Jak już mówiliśmy wcześniej, Hostinger oferuje różnorodne usługi zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Dla celów tej opinii przyjrzymy się bliżej hostingowi współdzielonemu, ponieważ jest to zdecydowanie najpopularniejszy produkt Hostingera.

Jak zwykle, pierwszym krokiem jest wykupienie abonamentu.

Po sfinalizowaniu zamówienia, otrzymujesz dostęp do panelu administracyjnego hostingu – jest to miejsce, gdzie można zarządzać swoim kontem hostingowym:

Hostinger oferuje autorski panel administracyjny, zbudowany przez zespół deweloperski firmy. Naszym zdaniem jest on dość przyjazny dla użytkownika i łatwy w nawigacji, nawet w porównaniu z powszechnie stosowanymi alternatywami, takimi jak cPanel czy Plesk.

Wszystko, czego potrzebujesz, jest przedstawione w postaci kafelków z obrazkami i uporządkowane w grupy, co pomaga w szybszym dotarciu do poszczególnych usług. Możesz również skorzystać z paska wyszukiwania na górze, aby łatwiej odnaleźć potrzebne elementy.

Aby stworzyć stronę internetową, możesz skorzystać z Autoinstalatora, aby skonfigurować system zarządzania treścią, taki jak WordPress, albo użyć kreatora stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” z rodziny produktów Hostingera o nazwie Zyro.

Obie opcje są dostępne w sekcji Strona w panelu administracyjnym hostingu.

A przy okazji, Kreator stron internetowych Zyro jest ciekawym przykładem udanego powrotu w połowie wypalonego produktu.

Kiedy po raz pierwszy ocenialiśmy Hostingera w 2017 roku, Zyro był w rozsypce – wyglądał jak skrzyżowanie przedwcześnie wypuszczonego pomysłu startupowego z porzuconym, starszym produktem.

Tak było przez dłuższy czas, ale na początku roku 2020, Zyro doczekał się kompletnego przeobrażenia:

Hostinger Zyro

Teraz wygląda on bardziej jak nowoczesny kreator stron 😎 Wybór szablonów jest jeszcze dość ograniczony, ale przynajmniej projekty wyglądają już przejrzyście i modnie.

Oprócz lepszej wizualizacji i kolekcji ponad 1 mln zdjęć, Zyro posiada teraz kilka intrygujących rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji:

 • AI Writer, to automatyczny system, który prosi Cię o wybór tematu i produkuje kilka akapitów (bardzo naturalnie brzmiącego) tekstu. Nie jest on jeszcze doskonały, ale może być pomocny w przełamaniu bariery twórczej.
 • AI Heatmap Tool, który analizuje Twoje strony internetowe z punktu widzenia zainteresowania odwiedzających i podpowiada, gdzie umieścić najważniejsze elementy strony, takie jak przyciski typu „call-to-action”.

Prawdziwa magia!

Ogólnie rzecz biorąc, nową odsłonę Zyro można polecić każdemu, kto chciałby stworzyć prostą stronę internetową, składającą się z jednej lub kilku statycznych stron.

Dla tych, którzy potrzebują większej elastyczności i bardziej rozbudowanej funkcjonalności, najlepszym wyborem wciąż pozostaje WordPress.

Wsparcie klienta Hostingera

Jeżeli jesteś już klientem, możesz poprosić zespół Hostingera o pomoc 24/7 poprzez czat na żywo, który znajduje się w prawym, dolnym rogu panelu administracyjnego hostingu.

Aby sprawdzić jakość wsparcia, zadawaliśmy im pytania za pośrednictwem czatu: czas odpowiedzi był superszybki (zazwyczaj zaledwie kilka sekund), a przedstawiciel Hostingera był zawsze przyjazny, uprzejmy i pomocny.

Dla poprawy nastroju, zawsze gdy czekaliśmy na pojawienie się odpowiedzi, na czacie wyświetlały nam się obrazki ze śmiesznymi kotkami 🐈

Oprócz czatu na żywo, istnieje bezpłatna biblioteka przydatnych artykułów o wszystkich produktach i usługach Hostingera. Można ją otworzyć klikając na link „Pomoc” w górnym menu panelu administracyjnego hostingu.

Zawiera ona również listę najczęściej zadawanych pytań – istnieje duża szansa, że znajduje się tam już rozwiązanie Twojego problemu.

…A co, jeśli nie jesteś klientem?

W takim przypadku może wysłać wiadomość do zespołu Hostingera poprzez formularz kontaktowy na ich stronie.

Naturalnie nie przebiegnie to tak sprawnie jak czat na żywo, ale zapewne twoje pytanie nie będzie aż tak pilne :) W każdym razie otrzymasz odpowiedź w ciągu kilku godzin; najdłuższy czas odpowiedzi podczas naszych testów wyniósł 7 godzin.

A tak na marginesie, czy wiesz, że nam również można zadawać pytania dotyczące Hostingera? Prosimy zajrzeć do tego formularza na samym końcu artykułu!

Ogólnie rzecz biorąc, Hostingerowi udało się przewyższyć nasze oczekiwania, jeżeli chodzi o jakość wsparcia. Spotkaliśmy się z dużo gorszą jakością obsługi nawet u konkurentów, którzy mają wyższe ceny.

30-dniowy zwrot pieniędzy i rezygnacja z konta Hostingera

Po przewinięciu strony głównej Hostingera aż do stopki, zobaczysz tam deklarację zwrotu pieniędzy za zamówienie w ciągu pierwszego miesiąca (dokładnie 30 dni) od dokonania płatności.

O ile gwarancja zwrotu pieniędzy jest godną szacunku właściwością każdego szanującego się dostawcy usług hostingowych, warto zwrócić uwagę na niektóre szczegóły pisane drobnym maczkiem – upewniając się, że jesteś świadomy następstw żądania zwrotu pieniędzy:

 • Nowo zarejestrowane domeny mogą być anulowane tylko w ciągu 4 dni (96 godzin) od zakończenia transakcji kupna. Warto tu zauważyć, że większość dużych dostawców usług hostingowych w ogóle nie oferuje zwrotu pieniędzy za nowe domeny.
 • Odnośnie do powyższego należy dodać, że istnieje długa lista domen, dla których refundacja nie jest możliwa; należą do nich prawie wszystkie rozszerzenia specyficzne dla danego kraju i regionu, jak również niektóre ogólne, jak .mobi czy .info.
 • Kilka innych produktów, które nie są uwzględniane w 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, to: odnowienie domeny, pakiety ochrony prywatności i zestawy narzędzi SEO.
 • I na zakończenie: nie można otrzymać zwrotu pieniędzy za zakupy dokonane przy użyciu kryptowalut (tak, Hostinger pozwala płacić za zamówienia opłacone przy użyciu bitcoina, ethereum, litecoina i kilku innych popularnych kryptowalut).

No dobrze, a co, jeżeli zdecydujesz się na rezygnację z konta później niż po upływie 30 dni? – na przykład nie potrzebujesz już hostingu, ponieważ przerwałeś realizację danego projektu internetowego.

Dezaktywacja planów hostingowych i domen jest bardzo prosta, wystarczy wyszukać w swoim panelu administracyjnym pozycję „Dezaktywacja konta”, oznaczoną dużym, czerwonym znakiem stopu:

Co ciekawe, podczas gdy poszczególne usługi można łatwo anulować i usuwać, Hostinger nie oferuje prostego sposobu na całkowite usunięcie indywidualnego konta w firmie (powołując się na „względy bezpieczeństwa”).

Wprawdzie po dezaktywacji wszystkich usług na tym koncie nie powinno to stanowić problemu (na pewno nie nastąpi już obciążanie kosztami), ale dla tych, którzy lubią dokładnie posprzątać po sobie, istnieje metoda, która może zadziałać: wystarczy poprosić obsługę Hostingera o usunięcie konta.

Jeżeli mieszkasz na terytorium Unii Europejskiej, można tu skorzystać z takich sformułowań jak RODO, aby mieć pewność, że Twoja prośba zostanie spełniona; mieszkańcy innych krajów będą niestety zdani na dobrą wolę firmy.

Co jeszcze internauci chcieliby wiedzieć o Hostingerze?

Zanim przejdziemy do podsumowania mocnych i słabych stron Hostingera, przedstawiamy poniżej zbiór najczęściej pojawiających się pytań, które widzieliśmy w sieci i w naszych komentarzach:

Czy Hostinger naprawdę jest darmowy? Cóż, już nie… a co mamy na myśli mówiąc „już”? Otóż – kiedyś był. W ramach swoich pierwszych prób szybkiego zdobycia różnych rynków międzynarodowych. Ale obecnie jest to płatny hosting, chociaż z bardzo agresywną strategią niskich opłat.

Czy Hostinger nadaje się pod WordPressa? Absolutnie tak. Możemy go śmiało nazwać jednym z najlepszych, pod względem stosunku jakości do ceny, wariantów dla samodzielnie zarządzanej strony internetowej opartej na WordPressie (prosimy sprawdzić nasz ranking najlepszych „najtańszych” hostingów).

Czy Hostinger jest wiarygodny? Krótko mówiąc – zdecydowanie tak. Dłuższa odpowiedź – jak na rozwiązanie detaliczne, które kosztuje ułamek tego, co oferują inni duzi dostawcy, Hostinger jest zaskakująco dobrze przygotowany do zapewnienia bezawaryjnego hostingu z wbudowanymi potężnymi mechanizmami bezpieczeństwa.

Zalety i wady Hostingera

Skoro przeanalizowaliśmy już produkty i usługi Hostingera, jak również obsługę klienta – podsumujmy pozytywne i negatywne strony. Postaramy się być tak obiektywni, jak to tylko możliwe:

 • Wspaniały stosunek jakości do ceny: bardzo konkurencyjne stawki za wszystkie pakiety hostingowe – jak to ujął Hostinger, „płacisz tylko za hosting, nie za marketing”
 • Elastyczne oferty dla każdego rodzaju klienta – od osób prywatnych i małych firm (hosting współdzielony) do dużych firm i profesjonalnych programistów (VPS i rozwiązania oparte na chmurze)
 • 99,9% gwarancji dostępności – w istocie Hostinger obiecuje, że Twoja strona będzie dostępna online przez cały czas. Liczba ta przekłada się na maksymalnie 44 minuty przestoju w miesiącu, co w praktyce odpowiada w przybliżeniu 0 minutom przestoju podczas naszych testów.
 • Przy zakupie hostingu możesz otrzymać darmową domenę, jeżeli wybierzesz co najmniej 12-miesięczny pakiet
 • Można wybierać pomiędzy popularnymi panelami administracyjnymi hostingu, takimi jak cPanel lub skorzystać z autorskiego rozwiązania Hostingera (które jest całkiem niezłe)
 • Zainstalowanie WordPressa (lub jakiegokolwiek innego, popularnego silnika www) to kwestia kilku kliknięć przy użyciu funkcji Auto Installer w panelu administracyjnym hostingu
 • Kreator stron internetowych firmy Hostinger o nazwie Zyro przeszedł całkowitą metamorfozę w roku 2020 i jest teraz niezwykle przyjemny w użyciu
 • Duża biblioteka zasobów edukacyjnych dot. korzystania z produktów Hostingera, dostępna za darmo dla wszystkich klientów
 • Najwyższej klasy wsparcie przyjaznego, szybkiego i pomocnego zespołu, który jest zawsze gotów rozwiązać Twój problem przez całą dobę, 7 dni w tygodniu
 • Przyzwoity, ale w żadnym wypadku nie wybitny średni uptime i czas odpowiedzi serwera
 • Względnie ograniczony wybór szablonów w firmowym kreatorze stron Zyro
 • Brak możliwości uzyskania wsparcia telefonicznego – zamiast tego trzeba korzystać z czatu na żywo, poczty elektronicznej lub formularza kontaktowego

Zanim zakończymy tę opinię konkluzją i werdyktem (czy warto korzystać z Hostingera?), oto instrukcja krok po kroku, jak uzyskać dodatkową zniżkę przy zakupie produktów Hostingera:

Bonus: Kod promocyjny Hostingera

Nie twierdzimy, że koniecznie powinieneś wybrać Hostingera, ale jeśli zdecydujesze się na usługi akurat tego dostawcy, miło jest mieć możliwość oszczędzenia dodatkowych pieniędzy podczas składania zamówienia, prawda?

Mając to na uwadze, oto wskazówki krok po kroku, jak uzyskać dodatkową zniżkę w firmie Hostinger za pomocą kodu kuponu:

(z uwagi na fakt, że stwierdziliśmy już wcześniej, iż 12-miesięczny plan współdzielony Premium jest w większości przypadków najrozsądniejszym wyborem, będziemy posługiwać się nim w naszym przykładzie)

 1. Prosimy wejść na oficjalną stronę Hostingera, klikając na poniższy przycisk (otworzy się automatycznie w nowym oknie):

  Uzyskaj najkorzystniejszą ofertę Hostingera ›

 2. Pod ofertą Premium Shared Hosting (czyli pod środkową opcją) należy kliknąć na duży, czerwony przycisk: „Dodaj do koszyka”. To przeniesie Cię do strony konfiguracyjnej.
 3. Należy wybrać pakiet 12-miesięczny (jest to najtańszy plan, który daje Ci darmową domenę, dlatego nie warto wybierać planu 1-miesięcznego).
 4. Na tym etapie Twoja strona konfiguracji zamówienia powinna wyglądać następująco:

  Kod promocyjny Hostingera

 5. Teraz spójrz na dół strony i znajdź tekst „Czy posiadasz kod kuponu?”, tuż pod całkowitą kwotą zamówienia. Po kliknięciu tego linku, na jego miejscu pojawi się dodatkowe pole. Należy tam wpisać następujący kod:

  special15
 6. Po wpisaniu kodu, klikamy na ikonę plusa po prawej stronie (powinna zmienić kolor na fioletowy). Zobaczysz wiadomość, że kod kuponu został pomyślnie zrealizowany, a w Twoim zamówieniu pojawi się dodatkowy rabat!
 7. Gratulacje! Właśnie zaoszczędziłeś dodatkowe środki na zakupie Hostingera, dzięki czemu cena końcowa stała się jeszcze bardziej atrakcyjna.

W przypadku, gdyby wyżej wymieniony kod promocyjny nie zadziałał, prosimy o poinformowanie nas o tym w komentarzach poniżej – zbadamy sprawę i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że otrzymasz działający kod.

Nasz werdykt: Czy Hostinger jest wart swojej ceny?

Czy, po uwzględnieniu wszystkiego o czym mówiliśmy, powinnieneś w swoim kolejnym projekcie internetowym skorzystać z usług Hostingera?

Jeżeli chodzi o hosting, to ta marka wydaje się być uosobieniem powiedzenia „dobry stosunek jakości do ceny”: płacisz rozsądną cenę za to, co otrzymujesz – a to, co otrzymujesz jest funkcjonalne, praktyczne i łatwe w obsłudze.

Hostinger… po prostu działa ⚡

Załóż stronę z Hostingerem ›

Dla tych osób, które zdecydują się wypróbować Hostingera: prosimy o zapoznanie się z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby dowiedzieć się jak dodatkowo zaoszczędzić przy pierwszym zamówieniu.

***

Czy macie jakieś dodatkowe pytania dotyczące serwerów, abonamentów, wsparcia technicznego i tym podobnych? A może korzystacie już z usług Hostingera i chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Tak czy inaczej, prosimy o przyłączenie się do dyskusji w komentarzach i wzajemną pomoc w podjęciu właściwej, w pełni świadomej decyzji!

Nota afiliacyjna: jeżeli uznasz tę opinię za pomocną, prosimy rozważyć wsparcie naszego bloga poprzez użycie linków w tekście w celu zakupu usług firmy Hostinger. Nie wpłynie to, oczywiście, w żaden sposób, na uzyskaną cenę oferty Hostingera.

Porozmawiajmy!

3 komentarze

Bardzo dobry artykuł.
Pozostają mi dwa pytania:
1. Czy jeśli wybiorę np. Najtańszy hosting współdzielony na 4 lata i zainstaluję tam wordpressa manualnie, to czy w razie czego można się przesiąść na serwer dedykowany wordpressowi później, jeśli pojawi się taka potrzeba? Czy dopłata będ,ie uwzględniała nadal cenę promocyjną, czy już regularną?
2. Dla wordpressa, czy faktycznie warto wybierać opcję mu dedykowaną? Najtańszy hosting WP to 7,99/ miesiąc za 4 lata z góry. Czy może w tej samej cebie standardowy hosting współdzielony zda egzamin lepiej? Porównując parametry z tabelki wszystko przemawia za wyborem rozwiązania bez WP w tej samej cenie – chyba jedynym minusem będzie konieczność instalacji manualnej?

Czy informacje są nadal aktualne? Polecacie Hostingera? Przenosił ktoś do nich WordPressa?

Zdecydowanie odradzam. Obsługi klienta praktycznie nie ma. Nie da się zadzwonić. Jedyną formą kontaktu jest mail. Napisałam, dostałam odpowiedź, że piszę poza godzinami ich pracy (w ofercie jest, że obsługa klienta 24h/7dni w tygodniu), od 2 dni żadnego odzewu. Bardzo odradzam. Beznadziejny hosting.