– „Ech, wybór najlepszego VPN jest niemożliwy!”

To prawda, na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo, ale w praktyce istnieją ważne różnice, które można zaobserwować tylko w wyniku korzystania z danego VPN przez dłuższy czas, lub w wyniku przeglądu dokumentów firmy 🤓

Żeby oszczędzić ci maksimum czasu nie zamierzamy wspominać o tych wszystkich rzeczach, które najlepszy VPN ma w standardzie jak np. zaawansowane szyfrowanie czy aplikacje na każde urządzenie.

Zamiast tego, wybraliśmy trzech dostawców, którzy spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa, prywatności i szybkości – każdy z przewagą w danej kategorii:

Dostawca VPN Najważneijsze zalety Kraj rejestracji Najbardziej zauważalna cecha Najlepsza okazja
NordVPN bezpieczeństwoszybkośćcena Panama ponad 5000 serwerów w 59 krajach -70% (sprawdź)
Surfshark cenaprywatnośćbezpieczeństwo Brytyjskie Wyspy Dziewicze Dwuletni plan ze zniżką 81% -81% (sprawdź)
Express VPN szybkośćprywatnośćodblokowywanie Brytyjskie Wyspy Dziewicze Największa szybkość na rynku -35% (sprawdź)

W poniższych sekcjach szczegółowo przedyskutujemy każdy scenariusz korzystania z wybranego VPN. Dodatkowo, wyjaśnimy dlaczego wybraliśmy ten konkretny VPN jako najlepszy.

Zaczynajmy:

🏆 Wszechstronny VPN

Sposób w jaki określamy “dobry stosunek ceny do jakości” polega na tym, że dany dostawca spełnia wszystkie ważne kryteria takie jak prywatność i szybkość, jednocześnie oferując najkorzystniejsze oferty.

Znalezienie zwycięzcy było tutaj bardzo proste – z wszystkich najlepszych dostawców jest tylko jeden, który oferuje konkurencyjną cenę:

Best VPN: NordVPN

A nie jest to najtańszy VPN na rynku! NordVPN jest z pewnością najbardziej atrakcyjną opcją spośród wszystkich VPN, mając dobrą reputację i długi okres obecności na rynku.

Z ponad 5000 serwerami w każdej części świata, Nord oferuje szybkie i bezpieczne połączenie niezależnie od jego przeznaczenia np. bankowości online, oglądania filmów, lub chronienia swojej prywatności w sieci.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Nord jest tańszy niż reszta dużych serwisów. Dodatkowo, dostajesz 30-dniową gwarancję satysfakcji dla każdego planu:

Otrzymaj aż -70% na NordVPN ›

Przy okazji, Nord dodaje jeszcze od siebie managera haseł i bezpieczne rozwiązanie w zakresie przechowywania plików, które mogą być zarządzanie z jednego konta.

O NordVPN dowiesz się więcej z naszej szczegółowej recenzji.

💰 Najlepszy stosunek jakości do ceny

Co jeśli zamiast “najlepszego z najlepszych” chcesz czegoś co jednocześnie ochroni twoją prywatność i będzie przyjazne dla twojego portfela?

Podczas gdy wiele serwisów VPN oferuje zniżki na roczny lub dwuletni plan, nikt nie stosuje tak agresywnej polityki cenowej jak Surfshark:

Surfshark

Surfshark oferuje ponad 1700 serwerów, żeby zapewniać świetnej jakości połączenie i szybkość z każdej lokalizacji. Dodatkowo, Surfshark oferuje zaawansowane protokoły bezpieczeństwa, aby przedostać się przez nawet najbardziej rozbudowane filtry.

Co najważniejsze, Surfshark kosztuje 2-3 razy mniej niż większość dużych VPN, w szczególności jeśli wybierzesz dwuletni plan:

Otrzymaj zniżkę 81% na Surfshark ›

Jak to zazwyczaj bywa, rekomendujemy ustawienie przypomnienia, żeby upewnić się, że twoja miesięczna gwarancja satysfakcji jest nadal ważna, jeśli będziesz chciał z niej skorzystać.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o Surfshark (i otrzymać najlepszą możliwą ofertę VPN), sprawdź naszą szczegółową recenzję.

📺 Najlepszy VPN do streamowania

Jeśli, oglądasz seriale i filmy regularnie, na pewno zainteresuje cię nasz kolejny wybór – najbezpieczniejszy, najszybszy i najwygodniejszy VPN dla stremowania\torrentowania.

Tak, dobrze usłyszałeś – mamy na myśli także torrentownie, z kilku powodów:

  • Protokół torenntowania nie jest sam w sobie nielegalny – jest to kolejna technologia udostępniania informacji./li>
  • Istnieją kraje, w których rząd uważa, że pobieranie i uploadowanie torrentów jest legalne, pod warunkiem, że nie czerpie się korzyści finansowych. Takie kraje to np. Hiszpania, Polska i Szwajcaria.

Istnieje jeden dostawca VPN, który regularnie uzyskuje świetne wyniki w testach związanych ze streamowaniem i torrentowaniem:

Best VPN for streaming: ExpressVPN

Za każdym razem kiedy serwis streamingowy taki jak Netflix wprowadza nowe filtry dotyczące lokalizacji i bardziej restrykcyjną politykę blokowania, ExpressVPN jest jednym z pierwszych dostawców, który wychodzi naprzeciw z rozwiązaniem problemu.

Niezależnie od twojej lokalizacji, będziesz mógł oglądać swoje ulubione filmy torrentować ile tylko chcesz.

Streamuj jeszcze lepiej z ExpressVPN ›

Więc, jeśli jesteś fanem seriali lub chcesz obejrzeć sobie stare dobre odcinki “Przyjaciół” (pamiętasz ten, w którym Ross zjadł wszystkie klonowe cukierki?), wybierz ExpressVPN.

***

Okej, nasza lista TOP3 oficjalnie zamknięta! Zanim skończymy, chcielibyśmy dać ci jeszcze kilka porad w temacie testowania wybranego VPN:

Jak NIE wybierać VPN

Istnieje bardzo dużo porad w tym temacie, więc nie będziemy się powtarzać i prezentować schematu “prywatność-bezpieczeństwo-szybkość” jak mantrę. Koniec końców, wszystkie serwisy, które tu pokazaliśmy spełniają te kryteria. Zamiast tego, przyjrzymy się mniej oczywistym rzeczom, które warto wziąć pod uwagę.

Zaprezentujemy to w formie ostrzeżeń:

NIE: korzystaj z VPN tylko na jednym urządzeniu. Prawdopodobnie masz w domu więcej niż jedno, więc czemu by nie chronić ich wszystkich za tę samą cenę? Każdy większy VPN pozwala na używanie tego samego konta na kilku urządzeniach, oferując wyspecjalizowane aplikacje na komputery, smartfony, telewizory, routery itp. Wyciśnij z tego ile się da!

NIE: przechodź od razu do najtańszej lub darmowej opcji. Istnieją darmowe VPNy, ale jak z każdą darmową rzeczą, istnieje jakiś haczyk. Zazwyczaj jest tak, że korzystając z darmowego planu dana platforma przekonuję Cię do korzystania z ich produktu, a kiedy nagle przekroczysz limit zaczyna obciążać cię kosztami.

NIE: badaj efektywności VPN za pomocą jednego testu w jednej lokalizacji. Wszystkie większe VPN oferują tysiące serwerów, często po kilkadziesiąt na terenie jednego kraju. Sprawdź 4-5 różnych alternatyw dla twojego standardowego serwera. Spróbuj też sprawdzać szybkość w godzinach szczytu (np. wieczorami) i upewnij się, że twoje połączenie jest cały czas dobre.

Najbardziej wiarygodne narzędzia do pomiarów to Speedtest.net i Fast.com, więc sprawdź czy pokazują te same rezultaty.

Podsumowanie

Nie było tak trudno, co? Wybranie trzech różnych VPNów jest o wiele lepsze niż wertowanie przez 10 lub nawet 20 podobnie wyglądających opcji.

Podsumujmy:

  • jeśli szukasz najlepszego z najlepszych, sprawdźNordVPN, który jest najbardziej zaawansowanym dostawcą VPN na rynku, potwierdzonym przez lata testowania.
  • Jeśli chcesz mieć wysoką jakość, wysokie bezpieczeństwo i dobrą szybkość, a to wszystkow najniższej cenie, Surfshark będzie dla Ciebie.
  • Jeśli chcesz wiarygodny VPN, który działa na każdym serwisie streamingowym\torrentowym (włączając w to Netflix, Disney+, YouTube, Spotify, itp.), rekomendujemy ExpressVPN.

W tym momencie powinieneś już mieć wystarczającą ilość informacji, aby dokonać wyboru.

A może masz jeszcze jakieś pytania? Zostaw komentarz w sekcji dyskusyjnej poniżej– pomóżmy innym wybrać najlepszy VPN!

Jeśli uważasz, że nasz przewodnik był pomocny, rozważ użycie linków z naszej strony, aby przejść do zakupu VPN – w żadnym wypadku nie wypłynie to na twoją cenę, a my (Satori Webmaster Academy) otrzymamy małą prowizję, która pozwoli nam utrzymywać ten projekt. blockquote>

Porozmawiajmy!