En iyi VPN’i seçmek gerçekten zor!

İlk bakışta (ve hatta ikinci bakışta), tüm VPN’ler eşit derecede harika ve bir sürü özelliklerle dolu gözüküyor. Ve bu aşağı yukarı doğru…

Kağıt üstünde…

Gerçekte, sadece bir VPN’i uzun süre kullandığınızda gözlemlenebilen veya yasal belgelerine girilerek ortaya çıkarılabilecek önemli farklılıkları var 🤓

Bizim de yıllardır yaptığımız tam olarak bu (Yoo, bir özel hayatımız var tabi ki!).

Bunun sonucu ise, şu anda okumakta olduğunuz rehberdir.

Zamandan kazanmak için, yüksek güvenlik, eşzamanlı bağlantılar ve mümkün olan tüm cihazlar için uygulama gibi çoğu VPN’de olan özelliklerden bahsetmeyeceğiz

Bunun yerine, güvenlik, gizlilik, hız ve özellikler açısından mükemmel, ancak her birikendine özgü avantajlara sahip 3 VPN sağlayıcısı seçtik. İşte en iyi 3 VPN seçimimiz:

VPN sağlayıcı marka En büyük avantajlar Kayıt ülkesi En önemli özellik Mevcut en iyi fırsat
NordVPN gizlilikgüvenlikfiyat Panama Cumhuriyeti 59 ülkede 5000’den fazla sunucu -%70 (kontrol)
Surfshark fiyatyayıntorrentler İngiliz Virgin Adaları %81 indirimli 2 yıllık plan -%81 (kontrol)
Astrill engel kaldırmahızgizlilik Seyşeller Cumhuriyeti Hala Çin’de çalışıyor! -%50 (kontrol)

Aşağıdaki bölümlerde her kullanım senaryosunu daha ayrıntılı olarak ele alacağız ve neden o VPN sağlayıcısını kazanan olarak seçtiğimizi açıklayacağız.

🏆 En İyi Evrensel VPN

Bu durumda “en hesaplı”yı tanımlama şeklimiz, bir sağlayıcının gizlilik ve hız gibi tüm temellere sahip olması ve aynı zamanda en iyi teklifleri sunmasıdır.

Bu kategoride kazananı bulmak oldukça kolaydı – en iyi VPN seçimlerimizden, rekabetçi fiyatlara sahip sadece bir tane vardı:

Best VPN: NordVPN

Dünyadaki en ucuz VPN olmasa da, NordVPN istikrarlı bir üne ve uzun bir geçmişe sahip sağlayıcılar (yani kullanmak ve önermek istediklerimiz) arasında kesinlikle en cazip seçenektir.

Nord, yıllık veya 2 yıllık faturalandırma döngülerini karşılaştırırken çoğu büyük VPN’den önemli ölçüde daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda %70’e kadar daha yüksek indirimlerle 3 yıllık bir plan sunar.

Buna ek olarak, herhangi bir plan için, en kısa (aylık) faturalandırma döngüsünde bile, 30 günlük tam geri ödeme garantisi alırsınız:

NordVPN’de %70’e varan indirim alın

Şimdi, şu noktada (meşru) bir sorunuz olabilir: henüz denemediğiniz bir şey için 3 yıllık ödeme yapmak mantıklı mı?

Aslında öyle, çünkü a). bu tasarruflar yıllar içinde birikerek cebinizde büyük miktarlar haline gelirler ve b). Nord’un sunduğu 30 günlük para iade garantisi sayesinde gerçekten herhangi bir riskle karşı karşıya değilsiniz.

Özetle, hesaplılık söz konusu olduğunda, NordVPN en iyi sağlayıcılar arasındaki en iyi teklifi sunuyor, bu da onu minimum para karşılığında maksimum kalite arayanlar için cazip bir seçenek haline getiriyor.

💰 En Hesaplı VPN

Geri kalanımız gibi, TV şovlarını ve filmleri düzenli olarak izliyorsanız, özellikle bir sonraki seçimimizi beğeneceksiniz – yayın ve P2P (eşler arası) için en güvenli, en hızlı ve en uygun VPN.

Evet, doğru duydunuz – birkaç nedenden dolayı buraya torrent de ekliyoruz:

  • Torrent protokolü (ve kullanımı) kendi başına yasadışı değildir – sadece veri paylaşımı için başka bir teknolojidir.
  • Torrentleri indirmenin ve yüklemenin, onlardan kar sağlamadığınız sürece, gayet normal olduğunu düşünen bazı ülkeler var. Buna İspanya, Polonya ve İsviçre dahildir.

Her durumda, yayın ve torrent testlerimizde sürekli olarak olağanüstü sonuçlar gösteren bir sağlayıcı var:

Surfshark

Netflix gibi gerçek zamanlı yayın hizmetleri yeni bölgesel filtreler ve daha katı engelleme politikaları sunduğunda, Surfshark bunlara istikrarlı çözümler sunan ilk sağlayıcılar arasındadır.

ABD dışında yaşıyorsanız, Surfshark tüm Netflix, HBO ve Disney+ şovlarını sınırlama olmadan izlemenize olanak sağlar.

Öte yandan ABD’deyseniz, IP konumunuzu değiştirerek, (Ocak 2020’de sadece Amerika’da Netflix’ten ayrılan Friends gibi) favori dizilerinizi izleyebilirsiniz.

Surfshark’de %81’e varan indirim alın

Surfshark, en karmaşık filtreleri bile aşmak için herhangi bir konumdan erişilebilecek rakipsiz bağlantı hızı ve gelişmiş güvenlik protokolleri sağlamak amacıyla dünyanın her yerinden 1700’den fazla sunucu kullanır.

Yani, bir TV şovu hayranıysanız veya sadece rahatlamak ve bazı eski Friends bölümlerini izlemek istiyorsanız (Ross’un tüm akçaağaç şekerini yediği bölümü hatırladınız mı?), bu bizim tercih ettiğimiz VPN’dir.

🥡 Çin için En İyi VPN

Orta Krallık muhtemelen dünyadaki en gelişmiş ülke çapındaki güvenlik duvarlarından birine sahiptir ve Hong Kong’daki son sıkıntılardan bu yana işler daha da sıkılaştı.

2024 tarihinde, Çin’e gitmeden önce bir VPN hizmetine kaydolmuş olsanız bile, gerçekten ülkeye gittiğinizde bunun herhangi bir faydasının olacağına dair hiçbir garantiniz yoktur.

Seyahatiniz sırasında e-postanızı kontrol etmek veya bir şeyi google üzerinde aramak gibi bazı temel görevleri yerine getirmeniz gerekse bile, Çin interneti

Nope!

*hayır, yapamazsın! diyebilir

Ve favori sitenize erişmenizi engelleyebilir. Siyasi ideolojilerden ziyade tarafsız gerçeklere dayandırılmasına rağmen, Wikipedia bile Çin’de yasak!

Her durumda:

Bunun gibi sinir bozucu senaryolardan kaçınmak için, Çin Halk Cumhuriyeti’nde hala sorunsuz çalışan denenmiş ve test edilmiş VPN sağlayıcımız:

Best VPN for China: Astrill

Ve evet bunu, Şangay, Pekin, Shenzhen ve Guangzhou da dahil olmak üzereÇin’in en büyük şehirlerinde şahsen test ettik

Astrill’in Çin için optimize edilmiş sunucuları, diğer VPN’lerin çoğu Büyük Güvenlik Duvarını geçemezken, sürekli çalışmaya devam ederler.

Astrill ile Çin’de Aklınızı Kullanın

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Astrill pahalı tarafta – bu yüzden günlük ev kullanımınız için onu seçmek en iyi fikir olmayabilir; bununla birlikte, internet kısıtlaması olan bazı ülkeleri ziyaret ederseniz, Astrill’i hazır bulundurduğunuzdan emin olun.

***

İlk 3’ümüz bitti! Sonlandırmadan önce, seçtiğiniz VPN’yi test etmek için biraz içten dışa bir şekilde sunulan bazı önerilerimiz:

VPN Nasıl SEÇİLMEZ

Web üzerinde bu konuda çok sayıda kılavuz var, bu yüzden aynı “gizlilik-güvenlik-hız” lafını tekrar etmeyeceğiz (önerdiğimiz tüm VPN’ler bu konularda mükemmeldir) ve bunun yerine dikkate almanız gereken, daha az bariz şeylere bakacağız.

(Olumsuz ifadeler kullanacağız, evet)

YAPMAYIN: Bir VPN’i sadece tek bir cihazda denemeyin Muhtemelen evinizde tek bir cihazdan daha fazlasına sahipsiniz, bu yüzden neden hepsini korumayasınız – hem de aynı fiyata! Tüm büyük VPN’ler, aynı hesabı birkaç cihazdan kullanmaya izin vererek, PC’ler, akıllı telefonlar, TV’ler ve yönlendiriciler için özel uygulamalar sunarlar. Aboneliğinizden en iyi şekilde yararlanın!

YAPMAYIN: Doğrudan en ucuz (ücretsiz) seçeneği tercih etmeyin. Bazı ücretsiz VPN’ler var, ancak herhangi bir ücretsiz şeyde olduğu gibi platforma bağlanmanız için sizi kandırıp sonra (kaçınılmaz olarak) kullanım limitlerini aştığınızda sizden para istemek sık başvurdukları bir hiledir.

YAPMAYIN: VPN hızını tek bir konumda, tek bir testle ölçmeyin. Tüm büyük VPN’ler, binlerce ve genellikle aynı ülkede düzinelerce, sunucu sağlar; bu nedenle, varsayılan sunucunuza 4-5 alternatif deneyin. Ayrıca, bağlantınızın sürekli olarak hızlı olduğundan emin olmak için hızınızı yoğun saatlerde (yani akşamları) ölçmeyi deneyin.

En güvenilir iki test aracı Speedtest.net ve Fast.com‘dur, benzer sonuçlar verdiklerinden emin olun.

Son Sözler

Çok zor olmadı, değil mi? 3 farklı VPN arasından seçim yapmak, 10 veya 20 benzer görünümlü seçeneği elemekten çok daha iyi.

Tekrar özetleyelim:

  • En iyi paketi (kalite, güvenlik, hız)en ucuz fiyata istiyorsanız, NordVPN piyasadaki fiyat performans açısından en iyi VPN’dir.
  • Her yayın hizmetiyle çalışan bir VPN istiyorsanız (Netflix, Disney+, YouTube, Spotify vb. dahil), Surfshark‘i öneririz.
  • Özellikle Çin (ama aynı zamanda Türkiye, Rusya, Singapur) gibiinternet sansürü olan bir ülkede yaşıyor veya böyle bir ülkeye seyahat ediyorsanız, Astrill kısıtlı sitelere erişim için en iyi VPN’dir.

Artık, bir VPN sağlayıcısı hakkında akıllı ve bilinçli bir seçim yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz diye düşünüyoruz.

Cevaplanmamış sorunuz mu var? Yorumunuzu aşağıdaki tartışma bölümüne bırakın, en iyi VPN’i seçmek için birbirimize yardımcı olalım!

Açıklama: Bu kılavuzu yararlı bulduysanız, lütfen VPN abonelikleri satın almak için bu sayfadaki bağlantıları kullanmayı düşünün – bu, fiyatınızı hiçbir şekilde etkilemeyecektir, ama bu sayede biz (Satori Webmaster Academy) bu projeyi sürdürmemize yardımcı olacak komisyonlar alabiliriz.

Hadi tartışalım