Kiedy ludzie słyszą nazwę “Avast”, pierwszą rzeczą jaka przychodzi na myśl jest z pewnością “antywirus”. Koniec końców, Avast jest twórcą drugiego co do wielkości oprogramowania antywirusowego na świecie…

Aczkolwiek, w niniejszej recenzji skupimy się przede wszystkim na ich Wirtualnej Sieci Prywatnej (ang. Virtual Private Network) – Avast Secureline VPN.

Zatem, przygotuj się na rozwianie twoich wątpliwości. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące Avast Secureline VPN. W naszej analizie postaramy się ustalić:

 • 🦄Czym wyróżnia się Avast VPN?
 • 🔒Jak bezpieczny jest Avast VPN?
 • 🐌Czy avast VPN spowalnia twój Internet?
 • 🏅Czy warto wybrać Avast Secureline VPN?

Na koniec recenzji przedstawimy Ci najlepszą ofertę zakupu Avast Secureline, w przypadku gdybyś chciał dać mu szansę. Ale, na tę chwilę, zacznijmy od początku.

Czym wyróżnia się Avast VPN?

W sieci są setki coraz to nowszych firm oferujących VPN i coraz ciężej jest im zaistnieć na rynku. Zdaje się, że Avast Secureline nie ma takiego problemu.

 • 7-dniowy okres testowy pozwala na wypróbowanie Avast VPN bez podawania jakichkolwiek informacji związanych z płatnością.

Darmowy okres testowy kiedyś był standardem wśród usług VPN, ale aktualnie, z powodu większej konkurencji na rynku prawie żadna firma nie może pozwolić sobie finansowo na taki zabieg. Avast jest tutaj pozytywnym wyjątkiem od reguły.

Wypróbuj Avast Secureline za darmo ›

Możesz pobrać oprogramowanie klikając w powyższy link kierujący do oficjalnej strony Avast. Po przejściu kliknij na przycisk „Rozpocznij darmowy okres testowy” po prawej stronie.

Ważne! Pamiętaj, że nie będziesz mógł skorzystać z żadnych zniżek jeśli później zakupisz subskrypcję w aplikacji Avast VPN. Rekomendujemy skorzystanie z kodu aktywacyjnego, żeby obejść tę restrykcję i skorzystać z jak najlepszej oferty; sprawdź tę sekcję w celu uzyskania więcej szczegółów.

Dodatkowo, do możliwości wypróbowania VPN za darmo Avast dokłada jeszcze unikalny tryb VPN, który może być interesujący dla wielu użytkowników:

 • Smart VPN automatycznie optymalizuje szybkość twojego Internetu , przez co nie musisz martwić się o ręczne sprawdzanie połączenia z VPN.

W tym trybie Avast Secureline wykrywa sytuacje wymagające korzystania z VPN (np. połączenie z publiczną siecią Wi-Fi lub płatności online) i automatycznie zabezpiecza twoje połączenie z siecią.

Oprogramowanie wybierze także najszybsze serwery dla Ciebie podczas streamowania lub tor rentowania – nie musisz robić tego manualnie. 🙌

Finalnie, w przypadku gdy połączenie z VPN niespodziewanie się przerwie, tryb Smart VPN automatycznie wstrzyma korzystanie z Internetu i przywróci sieć gdy połączenie będzie bezpieczne.

 • Avast Group, twórca Avast Secureline VPN, jest ogromną firmą z reputacją i ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku.

Dzięki temu firma może pochwalić się wysokiej jakości wsparciem klienta, gwarancją usługi bez przeszkód oraz bezproblemowymi zwrotami przy anulacji subskrypcji.

Krótki test: wybierz pierwszego lepszego dostawcę usługi VPN i spróbuj w przeglądarce odnaleźć siedzibę firmy. W większości przypadków Twoja misja zakończy się niepowodzeniem. Jednakże, w przypadku Avast jest inaczej – siedziba firmy jest ogólnodostępną informacją:

Avast VPN office

W odróżnieniu od większości dostawców VPN, które często są w posiadaniu wątpliwych podmiotów prawnych zarejestrowanych w rajach podatkowych, Avast jest międzynarodową firmą, która faktycznie troszczy się o swoją reputację, przez co oferuje najwyższej jakości usługi.

Skoro o tym mowa:

Bezpieczeństwo i prywatność

Jeśli masz w swojej nazwie słowo „bezpieczeństwo”, to chyba coś to oznacza, prawda? Zobaczmy jak Avast spełnia tę obietnicę:

 • Produkt jest zbudowany na standardach OpenVPN i OpenSSL. To źle czy dobrze? Zależy kogo zapytasz, ale zwolennicy otwartego dostępu do kodu źródłowego z pewnością powiedzą, że używanie publicznie kontrolowanego protokołu zapewnia, że żaden “kod domowej roboty” nie jest dodany do VPN i nie miesza się do twoich prywatnych danych.
 • Avast używa 256-bitowego szyfrowania AES, aby chronić twój ruch przed ciekawskimi oczami. To jest bardzo ważne, ale nie zwala tutaj z nóg. Większość współczesnych VPN-ów, banków i innych aplikacji wymagających bezpieczeństwa używa najsilniejszej (256-bitowej) wersji szyfrowania AES. Idąc dalej:
 • Secureline oferuje wbudowaną ochronę szczelności DNS, która powstrzymuje Twojego dostawcę Internetu przed obserwowaniem ruchu (tak, oni robią to cały czas). Sprawdziliśmy szczelność DNS manualnie na serwerach Avastu, i nie znaleźliśmy ani jednego negatywnego rezultatu – ale warto pamiętać, że jest to standard i prawie każdy VPN może się tym pochwalić. Jak narazie całkiem dobrze!
 • A co z ochroną danych na poziomie serwera? Jeśli wejdziemy głębiej w politykę prywatności Avast Secureline, znajdziemy zapis o zasadzie dotyczącej logów, w myśl której żaden adres IP lub ruch zewnętrzny nie jest rejestrowany ani przechowywany na ich serwerach VPN.

Ostatni punkt zdaje się być tym najważniejszym –

– nawet jeśli Avast VPN otrzyma rządową prośbę o ujawnienie danych, które posiada, nie będzie już nic do ujawnienia, a tym bardziej nie będzie do ujawnienia żadnych informacji prywatnych, które mogłyby być w przeciwnym wypadku odszukane.

Avast VPN: zasadzie dotyczącej logów

Podsumowując, Avast zaznacza wszystkie punkty na naszej liście wymagań, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo ✔️ Następnie, przyjrzymy się kolejnym aspektom, które nieodzownie towarzyszą każdemu VPN:

Odblokowywanie i szybkość

Zdaniem ekspertów: “dobry VPN nie rzuca się w oczy.” Oznacza to, że wydajny VPN powinien być jak najbardziej zbliżony do twojego bazowego połączenia z Internetem , jeśli chodzi o szybkość.

Innymi słowy, VPN nie przyspieszy połączenia z Internetem, ale przede wszystkim nie może zauważalnie go spowalniać.

Zatem, jak szybki jest Avast Secureline? 🐆

Aby zebrać reprezentatywne dane, przeprowadziliśmy wielokrotne testy na każdym z dostępnych regionów kilka razy w ciągu dnia.

Korzystaliśmy ze Speedtest i Fast.com, aby zmierzyć szybkość, uśredniając wyniki z 2-3 niezależnych pomiarów dla każdej lokalizacji. Poniżej znajduje się podsumowanie testu:

Avast VPN speed

Wśród wszystkich regionów Avast Secureline VPN dostarcza dość konkretną szybkość (ok. 35-40 Mb/s) z niektórymi regionami dochodzącymi nawet do 50 Mb/s.

Jak to często bywa, nasze testy wykazały, że szybkość może się różnić w ciągu różnych pór dnia; Jest to jedna z głównych przyczyn, dla których warto korzystać z wcześniej wspomnianego trybu Smart VPN, który automatycznie łączy się z najszybszym serwerem w danym momencie.

Serwisy streamingowe takie jak Netflixodblokowywane we wszystkich kluczowych regionach – włącznie z USA, oczywiście – co jest dobrym wynikiem dla każdegoVPN.

Zostając jeszcze na chwilę w tym temacie, istnieje kilka wyspecjalizowanych serwerów dla streamowania i torrentowania (P2P), więc jeśli jesteś wielkim fanem filmów albo fanem P2P warto się nad nimi zastanowić, żeby uzyskać jak najlepsze możliwości.

Ogólnie rzecz biorąc, Avast Secureline VPN oferuje prawie idealne korzystanie. VPN zabezpiecza ciebie i twoje dane, a ty nawet nie zauważasz jego pracy.

Dobra wiadomość?

– Nie musisz nam wierzyć na słowo:

Okres testowy i cena

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Avast Secureline jest jednym z nielicznych VPN-ów który oferuje darmowy okres testowy swojego produktu.

Nie musisz dodawać swojej karty płatniczej i nie jesteś nawet zobowiązany do zakupu na koniec okresu testowego – jak za starych dobrych czasów gdy darmowe okresy testowe były faktycznie darmowe!

Skorzystaj z linku poniżej, aby przejść na oficjalną stronę firmy Avast i kliknij baner po prawej stronie, aby pobrać oprogramowanie:

Wypróbuj Avast Secureline za darmo ›

Jeśli nadal chcesz korzystać z VPN od Avastu po zakończeniu okresu testowego, możesz wybrać spośród trzech opcji subskrypcji z różnymi opcjami rozliczenia –

Avast nie korzysta z żadnych psychologicznych trików 🔮 takich jak oferowanie miesięcznej subskrypcji, która jest 5 razy droższa niż roczna, w celu ukazania tej rocznej jako o wiele tańszej…

W zamian za to Avast oferuje roczny, dwuletni lub trzyletni plan. Długość trwania okresu subskrypcji determinuje wysokość ceny. Możesz korzystać z Avast VPN na maksymalnie 5 urządzeniach w każdym z planów subskrypcji.

Jak obiecaliśmy, poniżej prezentujemy mega ofertę:

BONUS: Avast VPN 60% taniej

Zniżki, które widzisz na stronie Secureline to już jest coś, a jest możliwość otrzymania jeszcze lepszej oferty…

…co więcej, nie ma żadnego kuponu, czy kodu promocyjnego. Po prostu przejdź na stronę oferty specjalnej i sfinalizuj swój zakup tam –

Uzyskaj 60% zniżki na Avast Secureline ›

Po dokonaniu wcześniej wymienionych kroków możesz skorzystać z kodu aktywacyjnego lub możesz po prostu dodać swoją subskrypcję do aplikacji.

Super! 🤑

Okej, przejdźmy teraz do krótkiego podsumowania informacji na temat Avast Secureline:

Avast VPN: plusy i minusy

 • Jest to jedna z nielicznych sieci prywatnych, która oferuje kompletnie darmowy okres testowy (7 dni bez dodawania karty)
 • Tryb Smart VPN automatycznie wybiera najlepszy serwer i włącza \ wyłącza twój VPN w zależności od tego czy go potrzebujesz w danym momencie
 • Każde połączenie korzysta z najnowocześniejszego szyfrowania (AES-256) i wykorzystuje ochronę szczelności DNS
 • Avast stosuje restrykcyjną politykę dotyczącą logów, zapewniając brak rejestrowania twojego adresu IP i statystyk korzystania z Internetu
 • 35-40 Mb/s to średnia szybkość pobierania – oznacza to, że Secureline raczej nie spowolni twojego połączenia z Internetem
 • Avast Group jest jedną z największych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem na świecie i mającą swoje początki w roku 1988. Oznacza to brak problemów ze zwrotami i z przerwami dostaw usług.
 • Podczas gdy Avast oferuje pond 700 serwerów w 30 różnych krajach niektórzy pasjonaci VPN-ów mogą uznać Avast za byle jaki, porównując go do innych dostawców.
 • Liczba serwerów wyspecjalizowanych w streamingu lub P2P jest w Avaście raczej niska na ten moment
 • Avast VPN na tę chwilę nie oferuje wyspecjalizowanych aplikacji dla routerów; Zwolennicy Linuxa będą zmuszeni na tę chwilę szukać VPN gdzieś indziej

Czy warto korzystać z Avast VPN?

Po dość wyczerpującej recenzji Secureline najwyższy czas, aby przedstawić finalny werdykt! Oczywiście, nie damy tutaj kategorycznej odpowiedzi „tak” lub „nie” – jeśli oczekiwałeś takiej, to przepraszamy! 🙄

To co możemy zrobić, to danie kilku rekomendacji w zależności od potrzeb użytkowników na podstawie naszej dogłębnej analizy.

Zacznijmy od minusów. Avast Secureline prawdopodobnie NIE jest dla Ciebie, jeśli:

 • Jesteś hardkorowym pasjonatem anonimowości w sieci i powierzasz swoje dane tylko firmom zarejestrowanym w rajach podatkowych,
 • Jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który wyciąga maksymalne możliwości z każdego parametru i korzysta z VPN na każdym możliwym urządzeniu, od Linuxa po Amazon fire.

Z drugiej strony, powinieneś dać szansę Avastowi Secureline, jeśli:

 • Lubisz prostotę i potrzebujesz godnego zaufania VPN w miarę rozsądnej cenie dla swojego małego biznesu lub do użytku domowego,
 • Preferujesz produkty od dużych firm z reputacją i z międzynarodowym zasięgiem,
 • Jeśli korzystasz już z innych produktów Avastu. W tym przypadku zarządzanie oprogramowaniem z jednego miejsca może być bardziej produktywne na co dzień.

Jeśli nadal nie jesteś pewien czy to jest dobry VPN dla Ciebie, pamiętaj, że zawsze możesz to bezpłatnie sprawdzić:

Wypróbuj Avast VPN, bez dodawania karty ›

Poza tym, możesz możesz zwrócić się do innych użytkowników o poradę i zadać pytanie w miejscu przeznaczonym na dyskusję poniżej!

Porozmawiajmy!