İnsanlar “Avast”ı duyduklarında, genellikle akıllarına gelen ilk şey “antivirüs” tür. Ve bu siber güvenlik şirketinin dünyanın en büyük ikinci virüs temizleme yazılımının yaratıcısı olduğu doğru…

– ama bu ayrıntılı incelemede, onların Sanal Özel Ağına (VPN) odaklanacağız: Avast Secureline VPN.

Şimdi tüm sorularının yanıtlanmasına hazır ol! Avast VPN hakkında analizimizde ele alacağımız en önemli şeyler şunlardır:

 • 🦄Avast VPN’nin özel yanları var mı?
 • 🔒Avast VPN ne kadar güvenli?
 • 🐌Internetini yavaşlatabilir mi?
 • 🏅Avast Secureline VPN’i seçmeli misin?

İncelemenin sonunda, denemeye karar vermen durumunda Avast Secureline için mümkün olan en iyi anlaşmayı da sunuyoruz; ama şimdi, temel bilgilerle başlayalım –

Avast VPN’nin Eşsiz Yanı Nedir?

Piyasada düzinelerce Sanal Özel Ağ (VPN) markası var, bu yüzden öne çıkmak kolay değil; lakin Avast Secureline’ın bu konuda bir derdi yok gibi görünüyor:

 • 7 günlük ücretsiz deneme, ödeme ayrıntılarını vermeden Avast VPN’i denemeni sağlar

Eskiden VPN’ler arasında ücretsiz test dönemleri daha yaygındı, ancak günümüzde piyasada daha yüksek rekabet olduğu için neredeyse hiç kimse bu avantajı sunmuyor – Avast bu açıdan dikkate değer bir istisna:

Avast Secureline’ı ücretsiz dene ›

Resmi ana sayfaya giden yukarıdaki bağlantıyı izleyerek ve en sağdaki kutuda bulunan “Ücretsiz denemeyi başlat” düğmesine tıklayarak yazılımı indirebilirsin.

Önemli! Daha sonra Avast VPN uygulamasının içinden bir abo-nelik satın alırsan, herhangi bir indirim kullanamayacağını unutma – mümkün olan en iyi teklifi al-man için bir aktivasyon kodu kullanmanı öneriyoruz; ayrıntılar için bu bölüme bak.

Avast, kullanıcılarının yazılımı ücretsiz olarak denemelerine izin vermenin yanı sıra, kısa süre önce, VPN kullanıcılarının büyük bir kısmı için ilginç olabilecek benzersiz bir VPN modunu tanıttı:

 • Akıllı VPN internet hızını otomatik olarak optimize eder ve VPN bağlantını aktif olarak yönetme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu modda Avast Secureline, halka açık bir Wi-Fi üzerinden gezinmek veya online bankacılık gibi VPN’in gerekli olduğu durumları algılar ve bağlantını otomatik olarak güvence altına alır.

Ayrıca, akış veya torrent sırasında senin için en hızlı sunucuları seçecektir – manuel ayarlama ger-ekmez 🙌

Son olarak, VPN bağlantının beklenmedik bir şekilde kesilmesi durumunda, Akıllı VPN modu in-ternetini otomatik olarak duraklatacak ve bağlantın tekrar güvenli hale geldiğinde devam edecektir.

 • Avast Secureline VPN’in yaratıcı Avast Grup, 30 yıldan uzun başarılı iş geçmişine sahip büyük ve saygın bir şirkettir.

Bu, yüksek kaliteli destek, garantili kesintisiz hizmet ve para iade ve iptal işlemlerinde kolaylık an-lamına gelir.

Denemesi basit: Bir VPN sağlayıcısı seç ve genel merkezinin bir fotoğrafını bulmaya çalış… Çoğu durumda, bu imkansızdır – Avast içinse fotoğrafı bulmak kolay:

Avast VPN office

Offshore yargı bölgelerinde kayıtlı tüzel kişiler tarafından çalıştırılma eğiliminde olan diğer Sanal Özel Ağların çoğunun aksine, Avast itibarını önemseyen ve bu nedenle birinci sınıf hizmet sunması gereken çok uluslu bir şirkettir.

Tam yeri gelmişken:

Güvenlik ve Gizlilik

Adlarında “güvenli” (secure) kelimesinin olmasının, bir manası olması gerekir, değil mi? Avast Se-cureline VPN’in bu ima edilen sözü nasıl karşıladığını görelim:

 • Ürün OpenVPN ve OpenSSL standartları üzerine inşa edilmiştir; peki bu iyi mi kötü mü? Bu sorunun cevabı, çoğunlukla kime sorduğunuza bağlıdır, ancak açık kaynak konseptinin savunucuları, herkese açık olarak denetlenebilir protokollerin kullanılmasının, VPN tarafından özel verilerine uğraşmak için “ev yapımı” bir kod eklenmemesini sağladığını söy-leyeceklerdir.
 • Avast trafiğini meraklı gözlerden korumak için 256-bit AES şifreleme kullanır; bu önemlidir, ancak sıra dışı bir şey değil – hemen hemen tüm modern VPN’ler, bankalar ve diğer güvenli uygulamalar AES şifresinin en zor (256-bit) versiyonunu kullanır. Devam edelim:
 • Secureline internet servis sağlayıcının gelen ve giden trafiğini izlemesini engelleyen (evet, bunu her zaman yaparlar) yerleşik DNS sızıntı koruması sunar. Avast sunucularında manuel olarak DNS sızıntılarını kontrol ettik ve tek bir olumsuz sonuç almadık – ancak bu ciddi bir VPN için oldukça standart bir güvenlik ve gizlilik özelliği. Şimdilik iyi gidiyor!
 • Peki sunucu düzeyindeverilerini korumaya gelince? Avast Secureline gizlilik politikasının derinlerine inersek, kayıt yok prensiplerine, erişiriz. Bu IP veya trafik verilerinin VPN sunucularında kaydedilmediği ve saklanmadığı anlamına gelir.

İkincisi muhtemelen listenin en önemli kısmı –

– Avast VPN, sahip olduğu verileri ifşa etmek için hükümetten bir talep alsa bile, ifşa edilecek pek bir şey olmayacak ve kesinlikle kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin hiçbiri bireysel VPN kullanıcılarına kadar izlenemeyecek.

Avast VPN no-log policy

Özetlemek gerekirse Avast, gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda gerekli tüm kutuları işaretler ✔️ Şimdi, konu VPN olduğunda önemli olan diğer iki konuya bakacağız:

Hız ve Engel Kaldırma

Uzmanlar, “İyi bir VPN’i fark etmemelisiniz” diyor – bu da verimli bir Sanal Özel Ağın, temel bağlantına mümkün olduğunca yakın İnternet hızları sunması gerektiği anlamına gelir.

(başka bir deyişle, bir VPN tabii ki bağlantını olduğundan daha hızlı hale getiremez, ancak fark edecek kadar da yavaşlatmamalıdır)

Peki, Avast Secureline ne kadar hızlı? 🐆

Temsili bir veri örneği toplamak için, mevcut bölgelerin her birinde gün içinde birden fazla test gerçekleştirdik.

Hız testi için Speedtest ve Fast.com kullandık, her konum için ortalama 2 ila 3 arası bağımsız ölçüm aldık. İşte sonuçlarımızın bir özeti:

Avast VPN speed

Tüm bölgelerde, Avast Secureline VPN iyi bir sonuç olan, 35-40 Mb/sn ortalama indirme hızı sağladı ve en popüler bölgelerde 50 Mb/sn civarı sonuçlar verdi.

VPN’lerde yaygın olduğu gibi, testlerimiz hızın günün saatine bağlı olarak değişe-bileceğini göstermekte; bu, mevcut anda en hızlı sunucuya otomatik olarak bağlanan, daha önce bahsedilen Smart VPN modu, kullanmanın ana nedenlerin-den biridir.

Netflix gibi yayın izleme hizmetleri, elbette Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere tüm önemli bölgelerde engelsizdir ve bu, herhangi bir VPN için harika bir sonuçtur.

Bundan bahsetmişken, akış ve torrentler (P2P) için birkaç özel sunucu var, bu nedenle sıkı bir film ya da indirme sevdalısıysan, en iyi performans için bunları kullanabilirsin.

Genel olarak, Avast Secureline VPN, ideal deneyime yakın bir şey sunar – sen VPN’in orada olduğunu bile fark etmeden, arka planda seni sessizce korur.

Peki o zaman sana güzel bir haber verelim.

– Bizim sözümüzle hareket etmek zorunda değilsin:

Fiyatlandırma ve Ücretsiz Deneme

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Avast Secureline, ürününün ücretsiz deneme sürümünü sunan çok az sayıda VPN’den biridir.

Banka kartı eklemene gerek kalmadan ve dönem sonunda satın alma zorunluluğu ol-madan – saf, eski usul, koşulsuz ücretsiz deneme!

Resmi Avast web sitesini ziyaret etmek için aşağıdaki bağlantıyı kullan ve yazılımı indirmek için en sağdaki seçeneğe tıkla:

Avast Secureline’ı ücretsiz dene ›

Deneme süresi dolduktan sonra VPN’i kullanmaya devam etmek istersen, farklı faturalandırma dö-ngülerine sahip üç abonelik seçeneğinden birini seçebilirsin –

Avast, ikincisini daha ucuz göstermek için, yıllık seçenekten yapay bir şekilde 5 kat daha pahalı sunulan aylık bir abonelik planı sunmak gibi tipik psikolojik hilelerden 🔮 hiçbirini kullanmaz…

Bunun yerine, 1, 2, ve 3 yıllık planları var ve daha uzun aboneliklerin daha iyi fiyatları vardır. Avast VPN’i planlardan herhangi biriyle 5 cihaza kadar kullanabilirsin.

Söz verdiğimiz gibi, işte bilgimiz dahilindeki en iyi teklif:

BONUS: Avast VPN’de %60 İndirim

Evet, Secureline’ın varsayılan fiyatlandırma sayfasında göreceğin indirimler zaten iyi, ancak daha da iyi bir fiyat almak mümkün…

…Ve hayır, kupon veya promosyon kodu yok – sadece özel teklif sayfasını ziyaret et ve oradan satın almaya devam et –

Avast Secureline’da %60 İndirim ›

Bundan sonra, aboneliğini uygulamalara eklemek için aktivasyon kodunu kullanabilir veya sadece hesabına giriş yapabilirsin.

Harika! 🤑

Toparlamadan önce, Avast Secureline araştırmamız sırasında öğrendiklerimizi özetleyelim:

Avast VPN’nin Artıları ve Eksileri

 • Avast, tamamen ücretsiz bir deneme süresi sunan birkaç Sanal Özel Ağdan biridir (7 gün, kart gerekmez)
 • Akıllı VPN modu otomatik olarak en iyi sunucuyu seçer; o anda ihtiyacın olup olma-dığına bağlı olarak VPN’ini açar ve kapatır
 • Her bağlantı, son teknoloji şifreleme (AES-256) kullanır ve DNS sızıntı korumasından yararlanır
 • Avast, IP adresini veya internet kullanım istatistiklerini kaydetmediklerini ima eden katı bir kayıt tutmama politikası uygulamaktadır.
 • 35-40 Mb/sn ortalama indirme hızı, Secureline’ın İnternet bağlantını muhtemelen ya-vaşlatmayacağı anlamına gelir
 • Avast Grup, 1988 yılına dayanan geçmişi ile dünyanın en büyük siber güvenlik şir-ketlerinden biridir; bu, kesintisiz hizmetin yanı sıra daha kolay iade ve iptal işlemleri anlamına ge-lir.
 • Avast 30’dan fazla ülkede 700’den fazla sunucu sunarken, VPN meraklıları bunun diğer bazı sağlayıcılara kıyasla o kadar da etkileyici olmadığını düşünebilir.
 • Bir önceki noktaya ek olarak, akış ve P2P için özel sunucuların sayısı şu anda oldukça düşük.
 • Avast VPN şu anda yönlendiriciler için özel uygulamalar sunmamaktadır; Linux sever-lerin de başka bir yere bakmaları
 • gerekecek.

Avast VPN Kullanmalı Mısın?

Artık Secureline hakkında çok daha fazla şey bildiğimize göre, nihai kararın zamanı geldi! Her za-man olduğu gibi, kategorik bir “evet” veya “hayır” yanıtı yok (Senin adına karar verelim mi istiyordun? 🙄 Üzgünüz!)

Bizim tek yapabileceğimiz derinlemesine analizimize dayanarak, belirli ihtiyaçlar ve kullanım durumları için öneriler vermektir.

Negatiflerle başlayalım; Aşağıdaki durumlarda Avast Secureline muhtemelen sana uygun DEĞİLDİR:

 • Katı bir anonimlik meraklısıysan ve verilerini yalnızca denizaşırı bölgelerde kayıtlı kuruluşlara emanet edebileceksen,
 • Mümkün olan her parametreyi en üst düzeye çıkarmaktan ve Linux PC’lerden Amazon fire’a kadar mümkün olan her cihazda VPN kullanmaktan hoşlanan bir güç kullanıcısıysan.

Öte yandan, aşağıdakilerden herhangi biri doğruysa muhtemelen Secureline’ı denemelisin:

 • Basitlik seviyorsan ve ev veya küçük bir işletme olarak makul fiyatlı, güvenilir bir VPN’ye ihtiyacın varsa,
 • uluslararası varlığı ve uzun geçmişi olan büyük köklü şirketlerin ürünlerini tercih ediyorsan,
 • veya Avast’ın diğer ürünlerini zaten kullanıyorsan. Çünkü bu durum-da tüm güvenlik yazılımını tek bir yerden yönetmek, iyi bir üretkenlik kararı olabilir.

Bunun senin için doğru VPN olup olmadığından hala emin değilsen, öğrenmenin risksiz bir yolu olduğunu unutma:

Avast VPN’i Dene, Kredi Kartı Gerekmez ›

Bunun dışında, aşağıdaki tartışma alanında bir soru sorarak kolektif bilgeliğe ve deneyime danışabilirsin!

Aradığınız şeyi bulamadınız mı? Bize istediğinizi sorun!
🤓
Avast VPN hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacım var
🤨
Avast VPN hakkında hala bir sorum var
🤔
Avast VPN'nun benim için doğru olup olmadığına karar veremiyorum
🙄
Başka bir şey...

Hadi tartışalım